Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 380 of /home/bleidas/domains/bleidas.lt/public_html/slidinek/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2292 of /home/bleidas/domains/bleidas.lt/public_html/slidinek/includes/menu.inc).

Kaip išsirinkti snieglentę

Kai jūs perkate snieglentę, jums tikrai pravers truputėlis žinių apie jas. Pasirinkę slidinėjimo stilių, jūs taip pat turite pasirinkti snieglentės ilgį, plotį, lankstumą ir medžiagas iš ko pagaminta snieglentė.

Visų pirma turite žinoti kokiu stiliumi jūs žadate važinėtis ir koks jūsų slidinėjimo lygis.
Pasirinkite snieglentę pagal savo ūgį ir kojos dydį.

Vis pirma turite išsiaiškinti kokiu stiliumi jūs norite važinėtis.

Freestyle - triukų darymas parkuose, vamzdžiuose ar kitose ekstremaliose vietose.
Freeride - greitesnis važinėjimas nuo statesnių šlaitų.

Jūsų lygis

Nežiūrėkite vien į paveikslėlį ant snieglentės, nes jis neparodo važiavimo stiliaus. Savo malonumui važinėjantys snieglentininkai renkasi minkštas, lankščias lentas. Triukus darantys snieglentininkai renkasi universalias snieglentes, kurios leidžia važinėtis įvairiose vietose. Ekspertai dažniausiai renkasi kietas lentas, pritaikytas dideliems greičiams.

Lytis

Dauguma snieglenčių yra skirstomos ne tik pagal dydžius, bet ir į moteriškas ir vyriškas lentas. Taip yra todėl, kad moterų kojos trumpesnės bei pėda jų mažesnė. Moterys dažniausiai nori minkštesnės, lengvesnės, siauresnės arba trumpesnės lentos. Tokios pačios taisyklės taikomos ir vaikams.

Ilgis

Snieglentės ilgis priklauso nuo jūsų ūgio. Trumpesnės lentos būna labiau manevringos negu ilgesnės, tačiau ilgesnės lentos yra stabilesnės ir atima daugiau jėgų kontruoliuojant ją. Snieglentės ilgis turėtų būti jums iki smakro. Tačiau taip svarbu yra ir jūsų svoris. Jeigu jūs esate sunkesnis, rinkitės ilgesnę lentą. Jei esate lengvas, rinkitės geriau trumpesnė lentą, taip bus lengviau manevruoti.

Trumpa lenta - tinkama daryti įvairiems triukams parkuose ir tuneliuose, lengva manevruoti, tačiau sunkiau valdosi nusileidinėjant nuo stačių šlaitų.
Vidutinė lenta - tinkama įvairioms vietovėms, nuo parkų iki statesnių šlaitų.
Ilga lenta - ši snieglentė skirta tiems, kas mėgsta didelį greitį ir staigius posūkius.

Plotis

Renkantis snieglentę reikia atsižvelgti koksai yra jūsų kojos dydis. Snieglentininkų, kurių batų dydis didesnis nei 45, patartina rinktis platesnę lentą nei vidutinę, kadangi batai gali „kabinti" sniegą.

Lankstumas

Jeigu jūs esate pradedantis arba mėgstate važinėtis parkuose ar pusvamzdžiuose, jūs turėtumėte pasirinkti lankstesnę lentą. Minkštesnė lenta sukasi lėtesniu greičiu ir įveikia staigesnius posūkius. Minkštos lentos drebės ilgose, greitose trasose.
Jeigu jums labiau patinka važinėtis kitose vietovėse, kur yra didesni greičiai, jums geriau tiktų kietesnė lenta, nes su ja jums bus lengviau atlikti posūkius dideliame greityje, tačiau bus sunkiau ir ją valdyti lėtesnėse trasose. Kuo lankstesnė lenta ties viduriu, tuo lengviau jūs galite daryti posūkius.

Radiusas

Briauna - briauna yra tokia snieglentės dalis, kuri liečiasi su sniegu. Kuo didesnė briauna yra, tuo snieglentė yra stabilesnė važinėjant dideliu greičiu. Kuo mažesnė briauna, tuo geriau bus atlikinėti įvairius posūkius.

Lentos medžiagos

Apie šią temą būtų galima prirašyti nerealiai daug, tačiau yra keletas pagrindinių terminų, kuriuos jūs turėtumėte žinoti:

Cap konstrukcija - suteikia daugiau lankstumo ir lengvumo lentai.
Sandwich konstrukcija - geriau, greičiau ir maloniau įveikti įvairius posūkius ir kliūtis. Ši konstrukcija garantuoja patvarumą ir ilgalaikiškumą.

Vidinės medžiagos - medžio arba anglies putos medžiagos dažniausiai naudojamos snieglenčių gamybai. Medinės lentos yra populiariausios, jos yra tvirtos, kietos, jautrios lentos. Anglies putų lentos yra minkštesnės, lankstesnės, tačiau mažiau jautresnės nei medinės.